poniedziałek, 5 września 2011

Polska, czyli kino

Tak już mamy - każdą wizytę w Polsce musi wieńczyć kino. Teraz przyjechaliśmy na całe dwa tygodnie, możliwe więc, że wybierzemy się raz jeszcze... Póki co obowiązkowy film zaliczony, i bardzo się cieszę, że dałam się namówić. D., jak tylko zobaczył zwiastun, oczka mu się zaświeciły i stwierdził, że musi. Mi do tej pory Conan kojarzył się z głupkowatym filmem ze Schwarzeneggerem, i ochoty aż tak wielkiej nie miałam. Mimo wszystko jednak w kinie lubię oglądać filmy, które robią wrażenie na dużym ekranie - pełne efektów, scen walki, akcji, gdzie mogę się właśnie tymi aspektami zachwycać. I cóż - Duży miał rację. Nowy Conan mnie nie zawiódł.Głównego bohatera poznajemy jako młodego chłopca, który chcąc zrobić wrażenie na ojcu, wraz z innymi młodzieńcami z wioski, staje do wyścigu wokół wzgórza. Żeby nie było za łatwo, każdy z nich dostaje przepiórcze jajo, które musi donieść w całości. Kiedy zostają zaatakowani, wszyscy poza młodym Conanem zawracają. Ten jednak staje do walki, którą wygrywa, i pod nogi wodzowi wypluwa całe jajko (a przy okazji przynosi kilka głów). Niedługo po tym wioska Cymeryjczyków zostaje zaatakowana przez wojska Khalar Zyma, który w poszukiwaniu części magicznej maski morduje wszystkich mieszkańców. Conanowi udaje się przeżyć, i przysięga zemstę mordercy ojca. 
Kilka lat później Conan jest piratem, ma oddanych przyjaciół, i gdy spotyka Khalara, postanawia się zemścić. Przy okazji ratuje życie Tamarze - mniszce, której poszukuje Zym wraz z córką czarownicą. I tu zaczyna się walka o życie i zemstę.

Historię Conana zna każdy, dlatego nie jest ona zaskakująca. Za to ciekawie przedstawiona, z rewelacyjną oprawą graficzną. Film jest pełen akcji, walk, nie można ani na chwilę oderwać wzroku od ekranu. Oglądało mi się naprawdę dobrze - bo to jest dokładnie to, czego oczekiwałam. 3D nie było tak spektakularne jak w Avatarze, ale kilka momentów zaparło mi dech w piersiach (szczególnie przepaść pod kołem, do którego przywiązali Tamarę). Polecam fanom tego typu filmów - nie będziecie rozczarowani!

Conan Barbarzyńca
2011
reżysera: Marcus Nispel
scenariusz: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer
Conan: Jason Momoa
Khalar Zym: Stephen Lang
Tamara: Rachel Nichols

Marique: Rose McGowan

1 komentarz:

  1. No patrz, a ja "Conana" przegapilam: wybieralam sie kilka razy i... nie moglam sie wybrac, a teraz juz za pozno, bo zszedl z ekranow. Poczekam na wersje DVD, bo obejrzec musze i basta!

    OdpowiedzUsuń